Pro rodiče

Vážení rodiče, zájemci o členství a nebo jen o informace o našem oddíle a skautu vůbec,

na této stránce se dozvíte řadu odpovědí na možné otázky, které vás napadají. Pokud zde tu správnou odpověď nebo informaci nenajdete, napište na jancizek2(zavinac)gmail.com nebo zavolejte na 725 196 550 a snad to napravíme.

 

Kdo se o děti stará?

Oddíl je veden skupinou vedoucích, kteří mají mnohaleté zkušenosti s vedením oddílu (hlavní vedoucí Jan Čížek již vede oddíl více než 10let). Skaut velmi intenzivně pracuje na vzdělávání lidí, kteří se starají o svěřené děti a tak pro získání oprávnění být vedoucím, musí složit dva stupně odborných zkoušek a mít i složený kurz první pomoci od Českého červeného kříže. Zkoušky se zaměřují na právní i hospodářskou tématiku, psychologii, pedagogiku, rozvojové probramy i ekologii. Díky tomu i zkušenostem z vedení oddílu mohou předat dětem v oddíle své zkušenosti a podílet se na jejich osobnostním rozvoji i smyslusplném trávení volného času.

Pravidelné týdenní schůzky jsou vedeny skupinou mladších vedoucích od 16let.

 

Jak často se dítě účastní aktivit?

Scházíme se 1x týdně v rámci pravidelných schůzek (viz sekce O oddílu, kde jsou termíny schůzek) v odpoledních hodinách. Přibližně 1x měsíčně je oddílová akce (jednodenní nebo víkendová) a na začátku léta pak jezdíme na 14denní tábor (vždy prvních 14dnů hned po vysvědčení)

 

Kolik to stojí?

Roční členský poplatek je 500Kč. V této částce je pokrytý provoz fungování oddílu i celé organizace, pojištění dětí na akcích a členský časopis

Letní 14denní tábor stojí 2500Kč

Víkendové akce jsou vždy prostým součtem nákladů na dopravu, ubytování nebo stravu (vedoucí veškeré aktivity dělají na dobrovolnické bázi)

 

Jak se mohu přihlásit?

Stačí napsat na jancizek2(zavinac)gmail.com nebo zavolat na 725 196 550. Případně můžete přijít po předchozím ohlášení přímo na schůzku a vyzkoušet si, jestli by vás to bavilo.

Standardně přijímáme nové členy v průběhu září a října, ale lze se domluvit i individuálně.

 

Kde se scházíme?

Naše klubovna je vedle kostela v prostoru Šťárovny (nedaleko kruhového objezdu)mapa

 

Potřebuji nějaké speciální vybavení?

Nepotřebujete. Jedinou specialitou je skautský kroj, ale ten je možné koupit až později, až bude nový člen vědět, že se chce skautingu věnovat. Kroj stojí cca 500Kč. Na tábor je pak nutné pořídit tábornické vybavení (spacák, karimatku, ešus, baterku atd.), ale s tím vám rádi poradí vedoucí.