Poštolky

Poštolky Švihov

Oddíl Poštolky Švihov má dlouhou historii, která se píše již od roku 1990. Za tu dobu oddílem prošlo mnoho členů (více v sekci Historie oddílu). V současné době funguje oddíl v rámci čtyř družin. Družiny jsou vlastně takové skupiny dětí, které jsou podobně staré a scházejí se jednou týdně v klubovně, kde hrají spoustu her, zkouší si nové věci a prožívají hodně srandy. Máme družiny kluků od 6 do 11 let (vlčata), dívek od 6 do 11 let (světlušek) a pak družiny skautů a skautek (nad 12 let).

Kromě družinových schůzek pořádáme každý měsíc nějakou akci, jednodenní nebo víkendovou. Jezdíme do přírody i do bazénu, na lyže i do lanového centra, do zoo nebo jen tak do okolí. Možností je spousta, jde jen o to chtít prožít něco nového, v partě kamarádů. Mít zážitky, na které nezapomeneme.

Každé léto jezdíme na 14denní tábor (první polovina července), který je vyvrcholením celoroční činnosti. Letní stanový tábor každý rok přinese nové dobrodružství v rámci etapové hry, která dává náboj celému táboru. Již jsme prožili dobrodružství ve starověkém Egyptě, cestovali jsme kolem světa, dobývali Divoký západ, zkoumali Amazonský prales i Afriku, cestovali do jiné galaxie v rámci STAR WARS a mnoho dalšího.

Facebook stránka našeho oddílu (aktuality, fotky z akcí): Postolky Svihov Facebook

Fotky z akci: Postolky Svihov Fotky

 

Termíny schůzek

Vlčata (kluci 6-11let, vedoucí Katka Tyrpeklová, Aneta Faloutová) – pátek 15:00-16:30

Světlušky (dívky 6-10let, vedoucí Lucie Kulhánková, Míša Populová) – čtvrtek 15:30-17:00

Skautky (dívky 11-15let, vedoucí Lucie Populová, Lucie Němečková) – středa 15:15-16:45

Skauti (kluci 12-15let, vedoucí David Kšír) – pátek 17:00 – 18:30